Exceletný druhý polčas musel baviť

11.kolo VI.liga ObFZ Senica   Iskra Holíč - Družstevník Popudinské Močidlany  6:0 (1:0)  g. 23.54.55.62.(PK) Spazier, 52.Kompuš, 90.Tomele   ČK.58.Starý (POP)

report zápasu

Domáci diváci namlsaný štvrzápasovou šnúrou bez straty bodu očakávali pripísanie si ďalšieho víťazstva s tabuľkovo slabším súperom zo susedných Popudinských Močidlian. Prvý polčas hrala Iskra po silnom vetre, čo však pôsobilo skôr ako prekážka. Takmer všetky prudké nahrávky po strane na rýchleho Martina Uhera končili nedostihnuté za bránkovou čiarou a problém s vetrom mal aj domáci gólman Tomáš Kocák pri svojich výkopoch. Už v 6.min sa dostal do dobrej príležitosti s chuťou hrajúci Kompuš, no jeho pokus vytlačil Kocák na roh a po jeho rozohratí strela Martina Nejedlíka minula hosťujúcu bránku. 03 popudiny 03102021

Hostia sa dostali k zakončeniu v 12.min no hlavička Starého minula Čermákovu svetyňu. V 14.min sa ocitol sám pred gólmanom Spazier, keď sa k nemu dostala malá dom. no nestihol zakončiť pred zákrokom Kocáka. V 15.min mali ďalšiu z mála šancí hostia, no Čermák šancu Starého pokryl. V 23.min sa po čiare rozbehol Uher, naservíroval loptu Spazierovi a ten otvoril svoje nedeľné strelecké divadlo na 1:0. Rýchlosť Martina Uhera robila hosťujúcej obrane veľké problémy a takmer všetky góly Mareka Spaziera boli po jeho krídeľných prihrávkach. V 26.min sa strelecký pokus Andreja Kompuša skončil vedľa bránky a tak isto dopadla aj strela Romana Rajčáka o sedem minút neskôr. V 38.min sa opäť zaskvel Miro Čermák v bránke no pokus hostí bol už v osajdovom postavení.
Po prvom polčase to nevyzeralo na výrazný gólový rozdiel, no hra v protivetre v tom druhom sa ukázala ako výhoda. V 52.min svoju peknú akciu zakončil Uher do náruče Kocáka no o pár sekúnd sa ocitol pred šestnástkou Kompuš, poslal strelu na bránku a lopta skočiac pred Kocákom skončila v sieti na 2:0. Rozbiehalo sa futbalové okulahodiace predstavenie. V 54. a 55.min rozohral po krídle akcie ako cez kopírák Uher, naservíroval loptu pred bránku a v oboch prípadoch zakončoval Spazier na svoj druhý a tretí gól v zápase. Obecenstvo ich odmenilo dlhým potlesko a to ešte nebolo všetko. Na hostí sa vkrádala frustrácia a v 58.min ťarchu neuniesol Starý, tvrdým faulom poslal Hyžu na zem a za druhú žltú kartu zamieril po červenej pod sprchy. V 62.min sa s loptou preklučkoval Kompuš až do šestnástky súpera, kde ho však nedovolene poslali k zemi a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Spazier svojím štvrtým gólom v zápase. Domáci lodivod Roman Konečný prestriedal rady a hra trocha stratila na tempe. V 67.min mohol pridať ďalší gól Iskry Patrik Petrovič, no jeho sľubný pokus skončil na žrďke. Svoju zdravú drzosť predvádzal na ihrisku i jeden z dorastencov Lucian Tomele, v 71.min predviedol spolu s Andrejom Kompušom krásnu akciu, no jeho zakončenie skončilo na tyčke Popudinskej bránky. V poslednej minúte zápasu sa mu však svoju ďalšiu akciu podarilo pretaviť na šiesty gól domácich a uzavrel skóre na 6:0. 01 popudiny 03102021

Druhý polčas miestami pripomínal exibíciu a Miro Čermák v bránke takmer nemal prácu. Nie je však dôležitý len výsledok, ale aj zlepšená hra a i v tomto zápase zahralo dobre celé mužstvo, od takmer bezchybnej obrany, cez výbornú zálohu až po strelecky efektívny útok. Je vidlno, že v kabíne sa vytvára pozitívna energia, ktorú však samozrejme tvoria aj dobré výsledky a verme, že budú dobré aj so silnejšou konkurenciou.