Zodpovedný výkon priniesol skalp lídra

9.kolo VL.liga ObFZ Senica   Iskra Holíč - FC Družstevník Rybky   3:1 (0:0) g. 64.Kompuš, 72, 76.Hyža - 70. Beňa

report zápasu

Líder okresnej najvyššej súťaže z Rybiek prišiel otestovať stále sa zlepšujúcu Iskru do Holíča ako doposiaľ neporazené mužstvo dokonca bez straty bodu. Od úvodných minút prebral taktovku stretnutia pod kontrolu a výborným pohybom bez lopty a dokonalým presingom po jej strate, narobil domácej zostave poriadne problémy. Zodpovedný výkon nielen obranných radov, ale celej zostavy Holíča však spôsobil, že sa hostia i napriek výraznej hernej prevahe do vyložených príležitostí nedostávali. Ďalekonosné pokusy Černeka, Frederika i Kristiána Ravasovcov s prehľadom zneškodnil Marek Nesnadný a náznaky ostatných šancí s oduševnením likvidovala domáca obrana. Iskra sa na polovicu hostí dostávala ojedinele a šanca Spatziera skončila mimo Tomanovej bránky. I napriek tlaku sa hosťom v prvom polčase skórovať nepodarilo a ukázalo sa neskôr, že to bol dôležitý faktor v tomto stretnutí.01 holic rybky 19092021

Druhý polčas bol však úplným opakom toho prvého a od jeho úvodných minút domáca Iskra určovala tempo a stupňovala tlak. Navrátilec Martin Uher na kraji ihriska zamestnával čoraz viac svojou rýchlosťou hosťujúcich obráncov a vznikal tak voľnejší priestor pre Mareka Spatziera a Andreja Kompuša v strede zálohy. V 64.min sa posledný menovaný dostal v skrumáži k lopte a otvoril skóre zápasu na 1:0. Zaskočení hostia sa snažili čo najskorej vyrovnať a skutočne sa im to podarilo o štyri minútky, keď Beňa taktiež v skrumáži dopravil loptu za Nesnadného chrbát, 1:1.
Vyrovnanie však kupodivu vlialo krv do žíl domácim radom, do útoku zavelil hrajúci tréner Roman Konečný, ktorý naskočil do zápasu. V 72.min poslal loptu do bránky Rybiek Michal Hyža na 2:1. V tomto momente Iskra hrala plne oduševnená doviesť zápas do víťazného konca a okresného lídra nepúšťala takmer k ničomu. Každá akcia bola pre hostí nebezpečná a v 76.min zahrmelo v Tomanovej sieti tretíkrát, keď pri streleckej chuti hrajúci Michal Hyža prestrelil všetko čo mu v ceste stálo a ukončil neporaziteľnosť vedúceho mužstva okresu. 12 holic rybky 19092021

Veľké obavy z tohto zápasu sa zodpovedným výkonom všetkých hráčov Iskry rozplynuli a hráči ukázali, že sa s nimi musí rátať i napriek nelichotivému úvodu sezóny. Je potrebný zodpovedný výkon na každom poste, tak ako tomu bolo dnes.